Top
  >  konkursy   >  Konkurs z czym kojarzy Ci się Portugalia

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie z czym kojarzy Ci się Portugalia.  Aby wziąć udział, należy umieścić tekst w komentarzu pod poniższym wpisem, odpowiadający na pytanie z czym kojarzy Ci się Portugalia. Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 3 osoby, które otrzymają nagrody.

 

Sponsorem nagród jest wydawnictwo ExpressMap.

 

Nagroda główna: Przewodnik +mapa+ atlas explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Nagody dodatkowe: Przewodnik  explore! guide Lizbona wyd. ExpressMap 2019

Przewodnik explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Termin konkursu od 7 listopada 2019  do 20 listopada 2019

Ogłoszenie wyników nastąpi 21.11.2019 roku.

 

REGULAMIN KONKURSU

 • 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opublikowanie komentarza  z odpowiedzią na stronie //przewodnikportugalia.com.
 • 2. Uczestnik konkursu powinien w komentarzu na stronie internetowej dodać tylko jeden unikalny i autorski tekst na temat: Z czym kojarzy Ci się Portugalia. Każdy uczestnik może zamieścić maksymalnie 1 wpis.
 • 3. Minimalna długość tekstu to 3 zdania, maksymalna liczba to 25 zdań. Długość tekstu nie ma wpływu na ocenę tekstu przez jury.
 • 4. O atrakcyjności danego wpisu świadczyć będzie wartość merytoryczna danego tekstu, oryginalność oraz jego stylistyczne właściwości. Opis powinien być subiektywnie przedstawiony przez Uczestnika konkursu. Możliwe jest użycie w opisie własnych komentarzy odautorskich.
 • 5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację i emisję odpowiedzi na stronie internetowych //przewodnikportugalia.com w nieograniczonym czasie.
 • 6. Wpisy kopiowane ze źródeł zewnętrznych (np. wikipedia lub przewodniki turystyczne) będą usuwane.
ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD KONKURSOWYCH
 • 1. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Jury konkursowe w następującym składzie:

        Anna Wiśniewska- przewodniczka po Portugalii

        Kaja Łaszczych- przewodniczka po Portugalii

 • 2. Biorąc udział w Konkursie Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu. Ponadto uczestnik otrzymujący nagrodę wyraża zgodę na opublikowanie jego danych osobowych w formie skróconej (imię, nazwisko, miejscowość) na stronach internetowych oraz facebooku należących do //przewodnikportugalia.com
 • 3. Dane osobowe Uczestników mogą zostać umieszczone w elektronicznej bazie danych i wykorzystane przez Organizatora w celach marketingowych obecnie i w przyszłości na warunkach określonych w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 z późn. zm.) tylko w przypadku, gdy Uczestnik wyrazi zgodę w tym przedmiocie. Zgoda powyższa jest warunkiem wzięcia udziału w konkursie. Uczestnik swoje dane podaje na zasadzie dobrowolności, ma prawo wglądu do nich oraz ich poprawiania. Po zakończeniu konkursu Uczestnik może żądać usunięcia swoich danych z bazy organizatora.
 • 4. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania lub przedstawienia wizerunku Zwycięzców nagród głównych za pomocą środków informatycznych albo masowego przekazu po uzyskaniu uprzedniej zgody Zwycięzcy wyrażonej na piśmie. Oświadczenie w przedmiocie zgody, o której mowa w zdaniu poprzednim, Zwycięzca może złożyć w chwili wydania mu nagrody. Zwycięzca nie jest uprawniony do otrzymania wynagrodzenia z powyższego tytułu.
 • 5. Laureaci konkursu zostaną niezwłocznie powiadomieni za pomocą poczty elektronicznej,  o zwycięstwie w Konkursie oraz o przydzielonej nagrodzie.
 • 6. Warunki odbioru nagród zostaną uzgodnione za pomocą poczty elektronicznej indywidualnie z każdym z Laureatów.
NAGRODY

Nagroda główna: Przewodnik +mapa+ atlas explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Nagody dodatkowe: Przewodnik  explore! guide Lizbona wyd. ExpressMap 2019

Przewodnik explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 • 1. Decyzja co do wyboru nagrodzonych opisów jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
 • 2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany regulaminu będą ogłaszane na stronie internetowej pod adresem: //przewodnikportugalia.com.
 • 3. Organizator zastrzega sobie prawo usunięcia tych wpisów, które będą zawierały obraźliwe lub obelżywe słowa lub będą obrażały uczucia innych osób.

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
AgataŁukaszJagienkaKasiaKarolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Gość
Janina

Portugalia to bica ,podmuch wiatru z nad Tagu i oceanu .
Dobiegajacy głos wielkiej Amaili. Tej tęsknoty smak w słowie Saudade.

Rafał
Gość
Rafał

Portugalia kojarzy mi się z niezapomnianymi widokami , a przede wszystkim z piękną naturą

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Portugalia kojarzy mi się z wakacjami, słońcem, zwiedzaniem, radością, pięknymi chwilami. Chce się tam wracać, a nawet zamieszkaniem tam ☺☺☺☺ na stare lata 😍😍

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Zachód słońca nad Tagiem, powiew wiatru znad oceanu. Bacalhau serwowany na 365 sposobów, dolina Douro, smak Porto na Cabo da Roca. Dzikość przyrody na Maderze i krzyk mew na Algarve. Szeleszczący przyjemnie w uszach tęsknot głos Amalii…Sáudade, tak przyzywa tęsknie Portugalia tego, kto rozkochał swoje oczy w niezliczonych azulejos i podrażnił podniebienie Pastais de Nata 😍. To moja Portugalia…

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Portugalia kojarzy mi się z winem i z zaplanowanym wyjazdem w następnym roku z gronem znajomych, w związku z tym bardzo by nam się przydał przewodnik 😘

Magdalena
Gość
Magdalena

Szum oceanu i unosząca się mgiełka, kiedy fale rozbijają się o skaliste wybrzeże, pyszna kawa i słodkości dostępne nawet w najmniejszej wiosce, zapach suszonych ryb, sopa do dia, która przypomina dom, serdeczni mieszkańcy, którzy spoglądają z tęsknotą w ocean….

Barbara
Gość
Barbara

Portugalia to mój przyjaciel ze studiów- Paulo. Jego umiłowanie wolności, radości i muzyki, dobrej biesiady w podmuchach znad oceanu w knajpce w Porto i spacerów w Pinhal. Jego nieskrępowanie w ujawnianiu uczuć, prostota wypowiedzi i serdeczność wprost oszałamiająca. Podświadomie zawsze za tym tęskniłam. I to wszystko, co uosabiał Paulo przed czterdziestu laty odnalazłam teraz- w Portugalii. Późno, lecz nie za późno. I zawsze będę tam wracać. To dobre miejsce- ma MOC. Paulo- obrigado.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Portugalia to meu amor. To smak szczęścia i zapach wolności. To tęsknota tak ogromna, że pozostają tylko łzy. To mój dom – mój początek i koniec. To błękit oceanu i azulejos, to czerwień zachodzącego słońca ,biel budynków w mieście światła i zieleń wina. To moja alma, moja dusza. To mój raj.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Porozmawiajmy o Portugalii przy kawie 😉 Moja miłość do Portugalii zaczęła się od wspólnego uwielbienia dla kawy. Portugalczycy piją kawę do każdego posiłku i o każdej porze. Jesz śniadanie? Wypij kawę! Pora na obiad? Pora na kawę! Kolacja o późnej porze? I co, może jeszcze kawkę do tego? Pewnie! 🙂 Oczywiście wystarczy powiedzieć: „Poproszę café pingado!” i podana zostanie mała, czarna kawa z odrobiną mleka. Nigdzie indziej, nikt tak perfekcyjnie nie rozumiał, co znaczy „kawa z odrobiną mleka” 😉 Kawę, tak jak wszystko inne, w Portugalii można wypić w spokoju. Tam ludzie się nie śpieszą 🙂 Coś pięknego! Nie ma… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Portugalia, to dla mnie bezmiar oceanu i płynące w jego kierunku tęskne Fado.Monumentalne budowle kościołów, klasztorów i pałaców, ale też zaniedbane zaułki Lizbony.Falujące chodniki pod nogami i fioletowe żakarandy nad głową!A nade wszystko przepyszne rybki z grila, w malutkiej, rodzinnej knajpce, okraszone uśmiechem i rozmową , w kilku językach, z przemiłymi starszymi właścicielami!
No i oczywiście do tego kieliszek zimnego wina Verde!
To dla mnie jest PORTUGALIA!

Tomasz Garbarski
Gość
Tomasz Garbarski

Najsłodszy leniwy i ciepły czas spełniania marzeń.

Dominika
Gość
Dominika

Portugalia kojarzy mi się spacerem wzdłuż rzeki. Wąskimi uliczkami, smakiem wina, dobrego jedzenia w malutkich rodzinnych restauracjach.bialo niebieskie kafelki na starym budownictwie i dworcu kolejowym. Za mało słów do opisania trzeba pojechać i samemu zobaczyć i spróbować wina bo smak nie do opisania.

Ania
Gość
Ania

Do niedawna Portugalia była tylko odległym marzeniem a od pół roku mogę nazywać Lizbonę nowym domem – do którego przeniosłam się „w ciemno” bez wcześniejszej wizyty 🙂 Teraz mam mnóstwo czasu żeby weryfikować swoje wcześniejsze wyobrażenia o tym pięknym miejscu i odkrywać swoje ulubione miejsca. Moje pierwsze wrażenia z Lizbony – te smakowe to bica wszędzie i przez cały dzień, imperial idealny na mała przerwę w upalny dzień i oczywiście wino – najchętniej vinho verde 🙂 a widokowe – to odkrywanie nowych miraduro z których za każdym razem widać miasto z innej strony a których Lizbona podobno ma aż 16,… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Jak słyszę o Portugalii, to od razu przed oczami pojawia się malutkie espresso i jeszcze ciepły PASTEL DE BELEM! 😋 W słoneczny dzień, przy stoliku w wąskiej uliczce.. Poza tym górki, drzewa pomarańczowe, cytrynowe… No i azulejos – wszędobylskie azulejos bez których chyba sobie tego kraju nie wyobrażam!! 😊 (Mogłabym wymieniać tu do jutra co jeszcze mi się kojarzy :))

Karolina
Gość
Karolina

Portugalia, kojarzy mi się przede wszystkich z sardynkami i z owocami morza. W listopadzie z zapachem pieczonych kasztanów z pięknymi widokami i urokliwymi miejscami. Z fajnymi surferami 🙂 i miłymi mieszkańcami 🙂
Z piaskiem, oceanem i wiatrem, który wieje nieustannie.
Z cukrem, który występuje w podwojonej ilości na wszystkich wypiekach 😀
I z przystojnymi mężczyznami o ciemniejszej karnacji 😉
I oczywiście z Ronaldo ❤️😅
Pozdrawiam serdecznie wszystkich 😉

Kasia
Gość
Kasia

Odwiedzic Portugalie to bylo moje marzenie, od niepamietnych czasów znajdowała się na mojej bucket list.W te wakacje moje marzenie sié spełiło ale czuje tylko niedosyt. FARO,Albufeira,Portimao, Jaskinia Bengail, wszystkie te urocze maleńki plaże, Cabo de Rocca,Sintra,Przepiękna Lizbona z wszystkimi miraduro,zólte tramwaje, przepyszne wino,kawa I pastel de nata…mistrzostwo.
To malenski ulamek Portugalii,wprzyszlym toku wracam, bo naprawde warto.
Portugalia skradla moje serve😺

Jagienka
Gość
Jagienka

Taka miłość…

Jest takie miejsce na ziemi, jest takie miasto w moim sercu,
miasto w kolorze niebieskim.
Ulicami płynie muzyka, wiatr pachnie cynamonem.
To takie miasto, gdzie czas się nie liczy, zegary są uśpione.
Tu uśmiech wystarcza za „dzień dobry”.
Miasto z marzeń i wyobraźni, gdzie żyje się niespiesznie, nie ma jutra,
jest tylko teraz, nostalgia splata się z radością.
Jest takie miejsce, za którym tęsknię, nieskończone saudade.
Taka miłość, której czas nie zatrze, która w sercu jest na zawsze-
moja Lizbona.

zakochana w Portugalii
Jagienka

Łukasz
Gość
Łukasz

Portugalia.. to zew wyjazdu w maju 2020, do którego brakuje mi przewodnika i dobrej mapy samochodowej, żebym mógł w pełni skorzystać ze szczęścia pobytu w tym pięknym kraju.

Agata
Gość
Agata

Poetugalia kojarzy mi się z niebieskim azulejlos, które po raz pierwszy zobaczyłam w Porto.

Call Now Button