Top
  >  ciekawostki   >  10 ciekawostek o Ani- przewodnik Portugalia

Hej! Z nowym rokiem 2021 postanowiłam napisać kilka słów o sobie. Wiem, że część z Was mnie nie znam, a czyta nasz blog. Za co dziękujemy! Poznajcie 10 faktów o mnie :).

1.  Zaczęłam podróżować przez tatę, który na początku XXI wieku wygrał wycieczkę. Tak zaczęły się moje podróże. Pierwszy raz leciałam samolotem w 2006 roku. Od tego czasu leciałam samolotem 55 razy. Mój najkrótszy lot to lot Lizbona-Porto (55 minut) najdłuższy Frankfurt- Nowy Jork (około 7 godz.). Po latach uważam, że gdyby nie wygrana wycieczka taty, kto wie gdzie bym teraz była.
2. Rzeczą której naprawdę nie znoszę są orzechy włoskie. Wiem, że są zdrowe, mają wartości odżywcze itp., ale jak widzę je w sałatce czy w cieście, to nie ma opcji że zjem. Nerkowce, pistacje czy migdały są ok.
3. Gdybym nie studiowała turystyki wybrałabym geografię. Znam historię, politykę czy kulturę wielu miejsc. Chętnie dowiedziałabym się jednak więcej o minerałach, skałach, oceanie, zwierzętach i naturze.
4. Portugalia to kolejny przypadek w moim życiu. Trafiłam tutaj 5 lat temu na staż w ramach Erasmusa. Nie był to jednak kraj, który wcześniej bardzo mnie ciekawił, lecz mieliśmy opcję zdobycia doświadczenia. Na początku średnio mi się tutaj podobało (żeby nie powiedzieć, że w ogóle) było za gorąco, język brzmiał dziwnie, a wędrowanie po lizbońskich wzgórzach mnie męczyło. Teraz się okazuję, że raczej tu zostanę.
5. Moim największym marzeniem jest udział w Tomorrowland. Odkąd pamiętam uwielbiam muzykę elektroniczną, światła i festiwale. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ponownie zobaczyć na żywo koncert Armina van Buuren’a.
6. Od dziecka jestem roztrzepana. W wieku 3 lat złamałam rękę, miałam skręconą nogę, zbity palec. Często się przewracałam lub coś na mnie wpadało ?, rozlewałam też herbatę. Blizn mam  całkiem sporo. W życiu dorosłym jest trochę lepiej, chociaż ostatnio znowu rozlałam całą prawie nie ruszoną kawę (a tak ładnie pachniała). Niestety jestem nieuważna i muszę się często skupić, by znowu na coś nie wpaść, czegoś nie rozlać czy się nie uderzyć lub przewrócić…
7. Uwielbiam seriale, filmy i książki fantastyczne. Przeczytałam wszystkie części Harrego Pottera i Igrzysk Śmierci, nie ominęłam żadnego odcinka The Originals. Lubię też podpatrywać graczy wiedźmina (swoją drogę polecam tę grę jako prezent dla obcokrajowca). Planuję w końcu przeczytać Wiedźmina.
8. Nie lubię chodzić na zakupy. Żeby uzupełnić garderobę potrzebuję wenę twórczą lub motywację. Ubrania natomiast uwielbiam, jak już je kupie. Same wybieranie, przymierzanie i szukanie strasznie mnie męczy.
9. Przeczytałam prawie wszystkie lektury szkolne z wyjątkiem jednej! I to jednej z najkrótszych ,,Stary człowiek i morze” była dla mnie tak nudna, że została jedyną lekturą szkolną której nie przeczytałam. Nadal uwielbiam czytać książki, choć brakuję mi czasu.
10. Co roku czekam na jesień. Uwielbiam plaże, upały lubię ciepło. Mają ulubioną porą roku jest jednak jesień. Kocham deszcz, świeże powietrze i aurę po deszczu.
Zapraszam do komentowania!
Tekst: Anna Wiśniewska
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button