Top
  >  Podróże z nami   >  Wycieczka za Lizbonę-port na palach Carrasqueira

Magia Portugalii

Ogrom powtarzalnych informacji przyprawia Cię o turystyczny ból głowy? Tylko z nami poznasz najbardziej zachwycające zakątki Portugalii. Nie wertuj nerwowo vademecum <<co turysta zwiedzić powinien ?>>! Pośpiech nie jest wskazany. Daj się poprowadzić!

Port na palach Carrasqueira

Cais Palafítico da Carrasqueira ,  to najstarszy port na palach w Europie i, moim zdaniem, jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Portugalii. Konstrukcja, choć z pozoru krucha i delikatna, od ponad półwiecza, stanowi bezpieczną przystań dla rybackich łodzi.

Delfiny w Portugalii

Wsparte na koślawych palach, ubrane w kolorowe wzory, wędkarskie rupieciarnie, swoimi tatuażami w delfiny, przypominają nam, że właśnie tutaj, w Parku Naturalnym ujścia rzeki Sado ( Reserva Natural do Estuário do Sado), możemy spotkać małą, acz bardzo swawolną grupkę <<Roazes do Sado>>, czyli <<Podgryzaczy z Sado>>. Tak urocze miano uzyskała kolonia delfinów (Tursiops Truncatos), sprytnych amatorów świeżych owoców morza prosto z sieci. Ponadto, rejon jest prawdziwą gratką dla ornitologów. U ujścia Sado możemy usłyszeć śpiew ponad stu gatunków ptaków. Obserwacja flamingów jest niezapomnianą przygodą.

Zdjęcie: Port na palach Carrasqueira

Port palowy to eldorado dla poszukiwaczy spokoju i idealny wybór na spacer w parze i w pojedynkę. Carrasqueira to miejsce niezwykle fotogeniczne, o każdej porze roku, z kolorami, które nie wymagają filtrów.

Uwaga, piękno wzmaga apetyt! Z odsieczą przychodzą, fantastyczne lokalne knajpki <<tasca>>. Tylko tutaj frutti di mare wykonują skoki pokazowe – z oceanu prosto na patelnię. Moim typem jest urokliwa <<Tasca do Gino>> w pobliskiej miejscowości Alcácer do Sal.

 

Zdjęcie: Półwysep Troia – pola ryżowe

Najpiękniejsza plaża w Portugalii

Niecałe dziesięć kilometrów stąd, na południowym wybrzeżu Półwyspu Troia, znajduje się plaża ze zdecydowanie mojej bajki – Praia da Comporta. Przemierzając bezkresne pola ryżowe, by zobaczyć więcej, można również zdecydować się na fantastyczną wizytę, połączoną z degustacją w winnicy Herdade da Comporta. 

Zdjęcie: Praia da Comporta

Odkrywaj z nami Portugalię!

Zdjęcie: Praia da Comporta

 

Tekst: Kaja Łaszczych

Foto: Hugo Silva

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Call Now Button