Top
  >  Kuchnia   >  Czy wiesz, w czym rybka lubi pływać?

Najlepsze konserwy w Lizbonie

Turystyczne oblicze stołecznej dzielnicy Baixa kusi puszkami, które firmuje swoim wizerunkiem sam Vasco da Gama. Kalmary na karuzeli, czy sardynki w roli nauczycielek historii – dla marketingowych magików nie ma rzeczy niemożliwych.

Robiąc zakupy, miejmy olej w puszce i głowie. Stawiajmy na to, co lokalne!

<<Conserveira de Lisboa>>

<<Conserveira de Lisboa>> to prawdziwa gratka dla konserwatywnych miłośników konserwowej klasyki i wiecznie nienasyconych odkrywców gastronomicznych. Sklep, który istnieje od 1930 roku, proponuje nam pyszny kalejdoskop unikatowych receptur w bardzo sympatycznych cenach. Sardynki z limonką, makrela w przyprawach korzennych, aromatyczny chutney, czy wędzona ośmiornica w oliwie, to zaledwie przedsmak prawdziwej uczty. 

Kawałek Japonii w Lizbonie

Ponadto, możemy tutaj spróbować fantastycznego biszkoptu jajecznego <<kasutera>>  – z miodem lub zieloną herbatą. To jedno z najbardziej popularnych japońskich ciast. Jego historia sięga aż XVI wieku. Przepis został przywieziony przez portugalskich <<nanban>>, czyli <<południowych barbarzyńców>> i natychmiast skradł serce całej Nagasaki. Co ciekawe, wcześniej, użycie jajek w cukiernictwie było dla Japończyków ogromną osobliwością.

Sama nazwa <<kasutera>> to japońska wersja portugalskiego słowa <<castela>>, czyli Kastylia. Przepis jest azjatycką wariacją na temat typowej dla Półwyspu Iberyjskiego słodkości, która w Portugalii nosi nazwę <<pão de castela>> lub <<pão de ló>>. 

Przechowaj magię Lizbony

<<Conserveira de Lisboa>> to uczta dla wszystkich zmysłów. Nietuzinkowa gama smaków wspaniale pieści podniebienie. Piękne wnętrze z portugalskim brukiem i oryginalna oprawa graficzna opakowań, zadowoli oko nawet największego turystycznego malkontenta. Za sprawą tego miejsca możemy przechować kawałek Lizbony przez cały rok.

Daj się zapuszkować!

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Adres: Rua dos Bacalhoeiros 34, Lizbona

Otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9-19

Tutaj, strona internetowa lokalu (w języku angielskim) : www.conserveiradelisboa.pt/en

 

Zdjęcie: lojascomhistoria.pt

Tekst: Kaja Łaszczych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Call Now Button