Top
  >  ciekawostki   >  Lisbon Story
Pałac Belmonte

Twój film o Lizbonie

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia. Spacery po Lizbonie często mylą się nam z fabułą prywatnych filmów o mieście. Dla tych, którym włóczęga zapętla się o pięciolinię wizyta pod, a przy odpowiednio pulchnym budżecie w, Palácio Belmonte jest wątkiem obowiązkowym.

Wielu wpada tutaj, by przywitać się z Philipem Witnerem. Gdy przyłożymy ucho do muru, słychać w nim głos wielkiej Teresy Salgueiro. To właśnie tutaj zamieszkał głównym bohater filmu Wima Wendersa – „Lisbon Story” (1994). Film okraszony jest wspaniałą muzyką zespołu Madredeus, którego wokalistką jest Teresa Salgueiro.

Pałac Belmonte

W XV wieku, kiedy prym Portugalii pływał po oceanach, Brás Afonso Correia, doradca króla Manuela I Farciarza, na fali dobrej passy, zapragnął wzmocnienia fundamentów swojej władzy. I tak, tuż przy murach miejskich wyrósł pałac. Na przestrzeni czasu obiekt wielokrotnie zmieniał formę i właścicieli. Chłonął indyjskie historie Vasco da Gama. Był sceną dla pierwszej portugalskiej sztuki teatralnej. Rozrósł się o patio, przeszedł w ręce rodu Belmonte i obrósł unikatową XVIII-wieczną kolekcją azulejos, którą dziś podziwiać mogą hotelowi goście spod majętnej gwiazdy.

Zdjęcie: secretplaces.pt

Poniżej strona, w języku angielskim, apartamentów w dawnym Pałacu Belmonte.

 

Apartamenty w Pałacu Belmonte

 

Tekst: Kaja Łaszczych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Call Now Button