Top
  >  Inne   >  Surfing w okolicach Lizbony

Słysząc o Portugalii często myślimy o zwiedzaniu pięknych zabytków czy miast, plażowaniu, czy próbowaniu lokalnej kuchni w obecności dobrego portugalskiego wina. A nie każdy wie, że jedną z dyscyplin sportu, której można spróbować niemal wszędzie i (!!!) o każdej porze roku jest surfing. Początkujący, jak i bardziej zaawansowani znajdą w Portugalii miejsce odpowiednie dla siebie. Otóż, na wielu plażach szkółki surfingowe oferują wypożyczanie sprzętu oraz lekcję z instruktorem w całkiem przystępnej cenie.

W okolicach Lizbony znajduję się kilka miejsc polecanych na surfing i oto kilka z nich:

Praia de Carcavelos

Praia de Carcavelos to jedna z najbliżej położonych plaż w okolicach Lizbony. Dojedziemy na nią w zaledwie 20 min pociągiem. Popularna wśród zwykłych plażowiczów jak i początkujących surferów. Dlaczego początkujących? Pomimo wiatru fale nie są zbyt wysokie co sprzyja pierwszym  krokom w tej dyscyplinie sportu.

 

 

 

Ericeira i Praia de Ribeira d’Ilhas

W centrum miejscowości Ericeria znajdziemy niewielką plażę, gdzie możemy głównie poplażować Natomiast, gdy pojedziemy kawałek dalej od centrum to zobaczymy zapierające dech w piersiach miejsce. Ujrzymy cudowny widok na Praia de Ribeira d’Ilhas. Przy plaży znajdziemy również szkółki surfingowe. Osoby, które nie boją się większych fal i wiatru mogą się tutaj wybrać.

 

   

Praia do Guincho

 

Praia da Guincho znajduja się na terenie parku narodowego Serra da Sintra. Przyciąga raczej fanów surfingu niż plażowiczów ze względu na chłodny wiatr i duże fale uniemożliwiające bezpieczną kąpiel w oceanie. Surfowanie poleca się tutaj osobom bardziej zaawansowanym niż początkującym ze względu na dość trudne warunki.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Karolina Czerniak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button