Top
  >  Inne   >  Książki z Portugalią w tle: ,,Lalka bez głowy”

Serdecznie zapraszamy do lektury książki ,,Lalka bez głowy” autorstwa Piotra Jakuba Karcza. Poniżej kilka słów od samego autora:

 

Z Anią, twórczynią „Portugalia dla Ciebie- przewodnik po Lizbonie i Portugalii” poznałem się on-line. Moją uwagę przykuły posty z Alfamy, wąskich uliczek którymi spacerowałem setki razy i przepiękne panoramy z tarasów widokowych, na których w tle majaczy most z 25 kwietnia. Dawno temu, gdy jeszcze byłem szczupły miałem dużo włosów na głowie pracowałem w hiszpańskiej korporacji, która zajmowała się konfekcjonowaniem i sprzedażą orzechów (w tym tak nie lubianych przez Anię włoskich). Z Portugalią i Lizboną jestem związany od 14 lat. Mam tam rodzinę i byłem dziesiątki razy.

 

Jestem fotografem i pisarzem. Chciałem zachęcić do przeczytania mojej najnowszej, siódmej już powieści rozgrywającej się w Lizbonie oraz Sesimbrze. To wciągający i zaskakujący kryminał sensacyjny. Spotykamy w nim Carolinę, próbującą kawałek po kawałku swe rozmazane wspomnienia ułożyć w jedną, przerażającą całość. Mamy też upadłego glinę, który w swoim grubiaństwie ma niezwykły dar „czytania w ludziach” oraz jego wydziałową koleżankę – młodą, gniewną idealistkę. Jest również tajemnicza i uwodzicielska Serbka, Anja Spasojević, kobieta, której pewność siebie nie znika nigdy z twarzy, a miecz w jej dłoni jest groźniejszy niż karabin. Pojawia się nie wiadomo skąd i jest szybka jak myśl.

Brutalność niektórych scen przeplata się z wielką namiętnością i miłością, która często przejmuje kontrolę nad bohaterami. W tle całej książki przewija się ocean. Czasami spokojny, innym razem wzburzony. Niekiedy też, gdy jest bardzo cicho, słychać, jak szepta przerażające rzeczy.

„Lalka bez głowy” to owoc mojej wieloletniej pracy, tworzenia historii utkanej niczym łamigłówka. W powieści każda ulica, budynek, czy jakakolwiek lokacja są autentyczne.

//www.empik.com/lalka-bez-glowy-karcz-piotr-jakub,p1252797506,ebooki-i-mp3-p

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Jakub Karcz

 

Zapraszamy również na Fanpage Piotra: //www.facebook.com/Studio4everWedding

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button