Top
  >  Kultura   >  Muzeum Narodowe Kostiumów oraz Muzeum Narodowe Teatru i Tańca

Museu Nacional do Traje e Museu Nacional do Teatro e da danca, czyli Muzeum Narodowe Kostiumów oraz Muzeum Narodowe Teatru i Tańca znajdują się w Lizbonie w dzielnicy Lumiar. To ciekawa alternatywa aby uciec przed deszczową pogodą, która codziennie urozmaica nasze życie w Lizbonie.  Muzea znajdują się w byłym pałacu Angeja-Palmela, a pałac otoczony jest parkiem botanicznym Monteiro-mor. Jeśli chcecie zobaczyć złotą portugalską jesień to idealne miejsce, bo roślin znajdziemy tam co nie miara… Bananowce, araukarie, palmy a nawet sady i pola uprawne gdzie możemy uciąć sobie pogawędkę z przemiłym miłośnikiem uprawiania roślin w portugalskiej stolicy. 

 


Obydwa muzea są bardzo ciekawe. Powstały w latach siedemdziesiątych i mają bardzo bogatą kolekcje. W Muzeum Kostiumów znajdziemy zbiory ubrań od XVIII wieku do czasów współczesnych. Jeśli chcecie zobaczyć stroje portugalskiej arystokracji czy kultowe buty Chanel to idealne miejsce dla was. Natomiast w Muzeum Teatru i Tańca poznamy historię spektaklów w Portugalii, zobaczymy makiety teatrów (czy wiecie, że kiedyś miejsce Atrium Saldanha zajmował teatr Monumental, który działał w latach 1946-1984 i wyglądał faktycznie monumentalnie. Ponadto ciekawe są eksponaty zainspirowane jednym z najbardziej znanych dzieł Hieronima Boscha, które znajduje się w Lizbonie- Kuszenie świętego Antoniego.
Jeśli szukacie czegoś ciekawego, gdzie nie ma tłumów ludzi polecam wybrać się w okolice Lumiar. Dojazd żółta linia metra, przystanek Lumiar

Anna Wiśniewska

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button