Top
  >  Nasza Portugalia   >  Bacalhôa Buddha Eden

Tym razem gratka dla wielbicieli Azji… i nie tylko. Jeśli szukacie kawałka innej kultury w Portugalii, polecam odwiedzić Budda Eden. Miejsce niezwykłe, ogromne, specyficzne…

Największy ogród orientalny w Europie

Bacalhôa Buddha Eden to największy orientalny ogród w Europie. Jego powierzchnia zajmuje około 35 hektarów. Motywem do powstania ogrodu była wiadomość o zniszczeniu posągów Buddy w dolinie Bamjan przez Talibów. Wiadomość ta wstrząsnęła portugalskim milionerem Jose Berardo. W rezultacie  pomysłodawca  postanowił stworzyć ogród orientalny w Europie, jako symbol pokoju.

Rzeźby, rośliny, świątynie…

W 2007 roku wykorzystano około 6000 ton marmuru i granitu do powstania tego ogrodu. Możemy w nim zobaczyć różne rzeźby, posągi, sztuczne jezioro, egzotyczne rośliny, drzewa korkowe, uprawy winorośli i wiele wiele innych… Kilka lat później, w 2012 roku w związku z rozwojem ogrodu postanowiono dodać sekcję afrykańską.

  

W ogrodzie znajdziemy rzeźby zwierząt, posągi Buddy, sztuczne jezioro. Możemy zobaczyć również Terakotową Armię Chińską, którą w związku z wejściem kilka lat temu na rynek tzw. vinho azul, (czyli niebieskiego wina), pomalowano na kolor niebieski.

 Niektóre dzieła są imponujących  rozmiarów a ogród ciągłe się rozrasta.

Quinta

Poza tym na terenie ogrodu znajduję się Quinta, z której winogrona wykorzystywane są do produkcji wina. Spacer umili nam przedstawiona w formie ilustrowanej historia wina na świecie oraz w Portugalii. Możemy się dowiedzieć skąd pochodzą różne gatunki portugalskiego wina. W końcu Portugalia również z wina słynie. Wielbiciele tego napoju, mogą dodatkowo udać się na degustacje do sklepu, znajdującego się na terenie obiektu. Gdzie przemiła pani zachęci do skosztowania sangrii, czy wspomnianego wcześniej niebieskiego napoju. Cała posiadłość jest nie lada atrakcją dla dzieci. Małe pociechy na pewno będę zachwycone, bo kolekcja figur i rzeźb różnych zwierząt jest naprawdę imponująca.

Tekst: Anna Wiśniewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
5 lat temu

Przydałoby się info gdzie znajduje się to miejsce i jak dojechać. Byłoby to bardzo pomocne dla osób wybierających się do PT. Poza tym blog jest super i wykorzystam wiele informacji podczas majowego wyjazdu <3

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button