Top
  >  Inne   >  Konkurs z czym kojarzy Ci się Portugalia

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie z czym kojarzy Ci się Portugalia.  Aby wziąć udział, należy umieścić tekst w komentarzu pod poniższym wpisem, odpowiadający na pytanie z czym kojarzy Ci się Portugalia. Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 3 osoby, które otrzymają nagrody.

 

Sponsorem nagród jest wydawnictwo ExpressMap.

 

Nagroda główna: Przewodnik +mapa+ atlas explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Nagody dodatkowe: Przewodnik  explore! guide Lizbona wyd. ExpressMap 2019

Przewodnik explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Termin konkursu od 7 listopada 2019  do 20 listopada 2019

Ogłoszenie wyników nastąpi 21.11.2019 roku.

Wyniki

Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Główną nagrodę przewodnik po Portugalii od wydawnictwa Expressmap otrzyma Pani Barbara za tekst ,,Portugalia to mój przyjaciół ze studiów- Paulo”.

Nagrody pocieszenia – przewodniki od Expressmap trafiają do Pana Anatola, autora tekstu ,,Nieodmiennie Portugalia kojarzy mi się z sardynkami” oraz Pani Igi autorki tekstu ,,Portugalia to dla mnie niewielki kraj o wielkiej historii i potężnej energii”.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz udziału w kolejnych konkursach.

Z nagrodzonymi skontaktujemy się drogą e-mailową.

Gratulacje!

 

REGULAMIN KONKURSU

 • 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opublikowanie komentarza  z odpowiedzią na stronie //przewodnikportugalia.com.
 • 2. Uczestnik konkursu powinien w komentarzu na stronie internetowej dodać tylko jeden unikalny i autorski tekst na temat: Z czym kojarzy Ci się Portugalia. Każdy uczestnik może zamieścić maksymalnie 1 wpis.
 • 3. Minimalna długość tekstu to 3 zdania, maksymalna liczba to 25 zdań. Długość tekstu nie ma wpływu na ocenę tekstu przez jury.
 • 4. O atrakcyjności danego wpisu świadczyć będzie wartość merytoryczna danego tekstu, oryginalność oraz jego stylistyczne właściwości. Opis powinien być subiektywnie przedstawiony przez Uczestnika konkursu. Możliwe jest użycie w opisie własnych komentarzy odautorskich.
 • 5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację i emisję odpowiedzi na stronie internetowych //przewodnikportugalia.com w nieograniczonym czasie.
 • 6. Wpisy kopiowane ze źródeł zewnętrznych (np. wikipedia lub przewodniki turystyczne) będą usuwane.
ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD KONKURSOWYCH
 • 1. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Jury konkursowe w następującym składzie:

        Anna Wiśniewska- przewodniczka po Portugalii

        Kaja Łaszczych- przewodniczka po Portugalii

 • 2. Biorąc udział w Konkursie Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu. Ponadto uczestnik otrzymujący nagrodę wyraża zgodę na opublikowanie jego danych osobowych w formie skróconej (imię, nazwisko, miejscowość) na stronach internetowych oraz facebooku należących do //przewodnikportugalia.com
 • 3. Dane osobowe Uczestników mogą zostać umieszczone w elektronicznej bazie danych i wykorzystane przez Organizatora w celach marketingowych obecnie i w przyszłości na warunkach określonych w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 z późn. zm.) tylko w przypadku, gdy Uczestnik wyrazi zgodę w tym przedmiocie. Zgoda powyższa jest warunkiem wzięcia udziału w konkursie. Uczestnik swoje dane podaje na zasadzie dobrowolności, ma prawo wglądu do nich oraz ich poprawiania. Po zakończeniu konkursu Uczestnik może żądać usunięcia swoich danych z bazy organizatora.
 • 4. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania lub przedstawienia wizerunku Zwycięzców nagród głównych za pomocą środków informatycznych albo masowego przekazu po uzyskaniu uprzedniej zgody Zwycięzcy wyrażonej na piśmie. Oświadczenie w przedmiocie zgody, o której mowa w zdaniu poprzednim, Zwycięzca może złożyć w chwili wydania mu nagrody. Zwycięzca nie jest uprawniony do otrzymania wynagrodzenia z powyższego tytułu.
 • 5. Laureaci konkursu zostaną niezwłocznie powiadomieni za pomocą poczty elektronicznej,  o zwycięstwie w Konkursie oraz o przydzielonej nagrodzie.
 • 6. Warunki odbioru nagród zostaną uzgodnione za pomocą poczty elektronicznej indywidualnie z każdym z Laureatów.
NAGRODY

Nagroda główna: Przewodnik +mapa+ atlas explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

Nagody dodatkowe: Przewodnik  explore! guide Lizbona wyd. ExpressMap 2019

Przewodnik explore! guide Portugalia wyd. ExpressMap 2019

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 • 1. Decyzja co do wyboru nagrodzonych opisów jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
 • 2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany regulaminu będą ogłaszane na stronie internetowej pod adresem: //przewodnikportugalia.com.
 • 3. Organizator zastrzega sobie prawo usunięcia tych wpisów, które będą zawierały obraźliwe lub obelżywe słowa lub będą obrażały uczucia innych osób.

38
Dodaj komentarz

avatar
38 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
BarbaraMalgorzataMartynaMalgorzataIga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Gość
Janina

Portugalia to bica ,podmuch wiatru z nad Tagu i oceanu .
Dobiegajacy głos wielkiej Amaili. Tej tęsknoty smak w słowie Saudade.

Rafał
Gość
Rafał

Portugalia kojarzy mi się z niezapomnianymi widokami , a przede wszystkim z piękną naturą

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Portugalia kojarzy mi się z wakacjami, słońcem, zwiedzaniem, radością, pięknymi chwilami. Chce się tam wracać, a nawet zamieszkaniem tam ☺☺☺☺ na stare lata ??

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Zachód słońca nad Tagiem, powiew wiatru znad oceanu. Bacalhau serwowany na 365 sposobów, dolina Douro, smak Porto na Cabo da Roca. Dzikość przyrody na Maderze i krzyk mew na Algarve. Szeleszczący przyjemnie w uszach tęsknot głos Amalii…Sáudade, tak przyzywa tęsknie Portugalia tego, kto rozkochał swoje oczy w niezliczonych azulejos i podrażnił podniebienie Pastais de Nata ?. To moja Portugalia…

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Portugalia kojarzy mi się z winem i z zaplanowanym wyjazdem w następnym roku z gronem znajomych, w związku z tym bardzo by nam się przydał przewodnik ?

Magdalena
Gość
Magdalena

Szum oceanu i unosząca się mgiełka, kiedy fale rozbijają się o skaliste wybrzeże, pyszna kawa i słodkości dostępne nawet w najmniejszej wiosce, zapach suszonych ryb, sopa do dia, która przypomina dom, serdeczni mieszkańcy, którzy spoglądają z tęsknotą w ocean….

Barbara
Gość
Barbara

Portugalia to mój przyjaciel ze studiów- Paulo. Jego umiłowanie wolności, radości i muzyki, dobrej biesiady w podmuchach znad oceanu w knajpce w Porto i spacerów w Pinhal. Jego nieskrępowanie w ujawnianiu uczuć, prostota wypowiedzi i serdeczność wprost oszałamiająca. Podświadomie zawsze za tym tęskniłam. I to wszystko, co uosabiał Paulo przed czterdziestu laty odnalazłam teraz- w Portugalii. Późno, lecz nie za późno. I zawsze będę tam wracać. To dobre miejsce- ma MOC. Paulo- obrigado.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Portugalia to meu amor. To smak szczęścia i zapach wolności. To tęsknota tak ogromna, że pozostają tylko łzy. To mój dom – mój początek i koniec. To błękit oceanu i azulejos, to czerwień zachodzącego słońca ,biel budynków w mieście światła i zieleń wina. To moja alma, moja dusza. To mój raj.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Porozmawiajmy o Portugalii przy kawie 😉 Moja miłość do Portugalii zaczęła się od wspólnego uwielbienia dla kawy. Portugalczycy piją kawę do każdego posiłku i o każdej porze. Jesz śniadanie? Wypij kawę! Pora na obiad? Pora na kawę! Kolacja o późnej porze? I co, może jeszcze kawkę do tego? Pewnie! 🙂 Oczywiście wystarczy powiedzieć: „Poproszę café pingado!” i podana zostanie mała, czarna kawa z odrobiną mleka. Nigdzie indziej, nikt tak perfekcyjnie nie rozumiał, co znaczy „kawa z odrobiną mleka” 😉 Kawę, tak jak wszystko inne, w Portugalii można wypić w spokoju. Tam ludzie się nie śpieszą 🙂 Coś pięknego! Nie ma… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Portugalia, to dla mnie bezmiar oceanu i płynące w jego kierunku tęskne Fado.Monumentalne budowle kościołów, klasztorów i pałaców, ale też zaniedbane zaułki Lizbony.Falujące chodniki pod nogami i fioletowe żakarandy nad głową!A nade wszystko przepyszne rybki z grila, w malutkiej, rodzinnej knajpce, okraszone uśmiechem i rozmową , w kilku językach, z przemiłymi starszymi właścicielami!
No i oczywiście do tego kieliszek zimnego wina Verde!
To dla mnie jest PORTUGALIA!

Tomasz Garbarski
Gość
Tomasz Garbarski

Najsłodszy leniwy i ciepły czas spełniania marzeń.

Dominika
Gość
Dominika

Portugalia kojarzy mi się spacerem wzdłuż rzeki. Wąskimi uliczkami, smakiem wina, dobrego jedzenia w malutkich rodzinnych restauracjach.bialo niebieskie kafelki na starym budownictwie i dworcu kolejowym. Za mało słów do opisania trzeba pojechać i samemu zobaczyć i spróbować wina bo smak nie do opisania.

Ania
Gość
Ania

Do niedawna Portugalia była tylko odległym marzeniem a od pół roku mogę nazywać Lizbonę nowym domem – do którego przeniosłam się „w ciemno” bez wcześniejszej wizyty 🙂 Teraz mam mnóstwo czasu żeby weryfikować swoje wcześniejsze wyobrażenia o tym pięknym miejscu i odkrywać swoje ulubione miejsca. Moje pierwsze wrażenia z Lizbony – te smakowe to bica wszędzie i przez cały dzień, imperial idealny na mała przerwę w upalny dzień i oczywiście wino – najchętniej vinho verde 🙂 a widokowe – to odkrywanie nowych miraduro z których za każdym razem widać miasto z innej strony a których Lizbona podobno ma aż 16,… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Jak słyszę o Portugalii, to od razu przed oczami pojawia się malutkie espresso i jeszcze ciepły PASTEL DE BELEM! ? W słoneczny dzień, przy stoliku w wąskiej uliczce.. Poza tym górki, drzewa pomarańczowe, cytrynowe… No i azulejos – wszędobylskie azulejos bez których chyba sobie tego kraju nie wyobrażam!! ? (Mogłabym wymieniać tu do jutra co jeszcze mi się kojarzy :))

Karolina
Gość
Karolina

Portugalia, kojarzy mi się przede wszystkich z sardynkami i z owocami morza. W listopadzie z zapachem pieczonych kasztanów z pięknymi widokami i urokliwymi miejscami. Z fajnymi surferami 🙂 i miłymi mieszkańcami 🙂
Z piaskiem, oceanem i wiatrem, który wieje nieustannie.
Z cukrem, który występuje w podwojonej ilości na wszystkich wypiekach 😀
I z przystojnymi mężczyznami o ciemniejszej karnacji 😉
I oczywiście z Ronaldo ❤️?
Pozdrawiam serdecznie wszystkich 😉

Kasia
Gość
Kasia

Odwiedzic Portugalie to bylo moje marzenie, od niepamietnych czasów znajdowała się na mojej bucket list.W te wakacje moje marzenie sié spełiło ale czuje tylko niedosyt. FARO,Albufeira,Portimao, Jaskinia Bengail, wszystkie te urocze maleńki plaże, Cabo de Rocca,Sintra,Przepiękna Lizbona z wszystkimi miraduro,zólte tramwaje, przepyszne wino,kawa I pastel de nata…mistrzostwo.
To malenski ulamek Portugalii,wprzyszlym toku wracam, bo naprawde warto.
Portugalia skradla moje serve?

Jagienka
Gość
Jagienka

Taka miłość…

Jest takie miejsce na ziemi, jest takie miasto w moim sercu,
miasto w kolorze niebieskim.
Ulicami płynie muzyka, wiatr pachnie cynamonem.
To takie miasto, gdzie czas się nie liczy, zegary są uśpione.
Tu uśmiech wystarcza za „dzień dobry”.
Miasto z marzeń i wyobraźni, gdzie żyje się niespiesznie, nie ma jutra,
jest tylko teraz, nostalgia splata się z radością.
Jest takie miejsce, za którym tęsknię, nieskończone saudade.
Taka miłość, której czas nie zatrze, która w sercu jest na zawsze-
moja Lizbona.

zakochana w Portugalii
Jagienka

Łukasz
Gość
Łukasz

Portugalia.. to zew wyjazdu w maju 2020, do którego brakuje mi przewodnika i dobrej mapy samochodowej, żebym mógł w pełni skorzystać ze szczęścia pobytu w tym pięknym kraju.

Agata
Gość
Agata

Poetugalia kojarzy mi się z niebieskim azulejlos, które po raz pierwszy zobaczyłam w Porto.

kaSIa
Gość
kaSIa

Portugalia …
to tęsknota ukryta w głosie Teresy Salgueiro,
to obrazy i dźwięki uchwycone przez Wima Wendersa,
a także niekończąca się wędrówka w górę i w dół po siedmiu wzgórzach lizbońskich ulic,
dotyk wiatru,
smak pastel de nata , łyk uma bica
wzory i kolory zawarte w azulejos
promienie słońca igrające w krużgankach klasztoru Hieronimitów
to bugenwille i jarakandy

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Portugalia kojarzy mi się z najlepszymi wakacjami w życiu. Lagos Algarve – raj na Ziemi ? piękne piaszczyste plaże, duże muszelki, błękitna woda, gorące słoneczko i przepiękne widoki ? mogłabym tam zamieszkać. Do tego żółte lizbońskie tramwaje, zapiekanka z dorsza i pyszne ciasteczka Pasteis de nata. Jestem pewna że wrócę jeszcze do Portugalii razem z synkiem żeby zobaczył najpiękniejsze miejsce na Ziemi

Maria
Gość
Maria

Portugalia pozostanie w mej pamięci na zawsze. Kojarzyć będzie się zawsze z cudownym zapachem powietrza, z szumem oceanu i hukiem, odbijających się od skał Ponta de Piedade, fal. To dla mnie słodkie śniadania z Pasteis de Nata i do tego kieliszek Vinho Presao oraz pyszna kawa, to smak morza w cataplana i grillowane sardynki. To widok cudownego południowego wybrzeża, gdzie biało -bordowe klify spotykają się z błękitem oceanu. Portugalia to miłość. To świat cudów i marzeń.

Ola
Gość
Ola

Z czym kojarzy mi się Portugalia?? Dla mnie portugalia bardzo dużo znaczy, kochaam ją, a zwłaszcza Lizbone spędziłam tam parę miesięcy studiując. W sercu mam ją do dziś. Zaskakiwała codziennie swoim klimatem, swoią duszą, pięknymi widokami na Alfame, czy licznymi kawiarenkami, które czasami są tak małe że wydawałoby się przynajmniej u nas w Polsce że to bezsensu tam to ma inne znaczenie, każdy ściśnięty ale szczęśliwy trzymając w ręce espresso i zajadając najlepszy smakołyk portugalski – pasteis de nataa, a w tle słychać portugalskie fado. No poprostu bomba! Moim ulubionym miejscem był widok Św. Łucji i Bram Słońca zawsze kiedy… Czytaj więcej »

Leonida
Gość
Leonida

Portugalia to slonce i wiatr, ocean i przepiekne klify. Ale tez najlepsze skojarzenia z tym krajem to typowe portugalskie Tasca lub Adega. W tasca mozna skosztowac to co najlepsze do jedzenia w tym kraju… petiscos (przekaski) i ryby grillowane, a jak sie jest nad oceanem to takze owoce morza z przyjemnoscia sie tam zjada. Jesli znajdziecie takie miejsca, a jest ich coraz mniej to zawsze mozna rozkoszowac sie lokalnym klimatem takiego miejsca. Nad oceanem w tasca dojda do tego piekne okolicznosci przyrody. I Adega – raj dla amatorów wina. Nie wazne w jakim regionie napotkacie takie miejsce, zawsze warto tam… Czytaj więcej »

Vladislav Stefanov
Gość
Vladislav Stefanov

First things that come in my mind about Portugal are the Age of exploration when world dramatically changed and started to exit the cultural and spiritual dead-end that Middle Ages created.
A beautiful country with men looking in the ocean’s horizont with dreams of adventure.
And, of course, nowadays everyone knows one Portuguese name – Cristiano Ronaldo 🙂

Lucyna
Gość
Lucyna

Magiczna Lizbona i klimatyczna Alfama nad brzegiem Tagu, nadoceaniczna plaża w Cascais i urocza Sintra – to miejsca szczególne memu sercu 🙂 Oczywiście kuchnia: bacalhau, grilowane sardynki, bifana i przepyszne pasteis de nata. Przemili Portugalczycy, z którymi słuchałam fado do późnej nocy popijając porto. Kocham za wszystko.

Beata
Gość
Beata

Od tego roku Portugalia kojarzy mi się ze wspaniałym półmaratonem w Lizbonie. Zaczął się on na najdłuższym moście w Europie Vasco da Gama,a zakończył na Praca do Comercio, przy dopingu kibiców z całego świata. Może kiedyś dane mi będzie zwiedzanie Portugalii z Cascais do Lizbony wraz z maratończykami?

Józio
Gość
Józio

Tu jest trochę problem. Portugalia, zależy która? Ta w Lizbonie to białe brukowane chodniki, wszechobecna woń grilla a właściwie grilowanych ryb, tłum kolorowych ludzi. Portugalia poza Lizboną, to Ocean, spokój, dobre jedzenie, wino które tylko tam smakuje tak jak nigdzie indziej. Zamyśleni starzy ludzie na ławeczkach, panowie z cafezinho i kieliszkiem na papierosie przed taszką… Która twarz Portugalii piękniejsza? Tu jest problem…

Anna
Gość
Anna

Portugalia kojarzy mi się z pieknymi plażami i z zimną wodą w oceanie. Z gorącą latem Lizbona i widokami z punktów widokowych. Z winem i krewetkami w sosie czosnkowym Nostalgiczne Fado rozbrzmiewające nocą na Alfamie. Z zimnymi mieszkaniami zimą i z lasami eukaliptusowymi. Z zapachem suszonego dorsza i starszymi panami, grającymi w kary i pijącymi wino. Kojarzy mi się też z zapachem kawe. Portugalia pachnie kawą

Anatol
Gość
Anatol

Nieodmiennie Portugalia kojarzy mi się z sardynkami. Smak tych małych rybek utkwił mi gdzieś pod czaszką i jak słyszę hasło Portugalia, czuję zapach grilowanych sardynek, albo smak pasty z sardynek. W Polsce na szczęście można już dostać w dyskontach mrożone rybki, a pastę można z powodzeniem zrobić sobie samemu i przywołać wspomnienia wakacji w czym na pewno bardzo pomoże wino z Alentejo ( z dyskontu :P). I tak chwila trwa….

Edyta
Gość
Edyta

Portugalia to słońce, pyszne i soczyste pomarańcze ? i wspaniałe wino z widokiem na ocean.Portugalia to o wiele więcej, niż Porto i Lizbona. Portugalia piękna w sezonie,ale prawdziwy jej klimat można poznać wladnie teraz,gdy toczy się w niej normalne życie codzienne! To życzliwi ludzie,niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach plaże oraz niespieszne wieczory z lampka wina! ?

Ania
Gość
Ania

Portugalia kojarzy mi się z tym co będzie za chwilę,czyli z szalonym wyjazdem busem aby poznać ten piękny kraj. Spełniają się marzenia i zimę spędzę nad oceanem w słońcu Portugalii. Taki przewodnik byłby super ułatwieniem w tej wymarzonej Portugalii.

Wiktoria K
Gość
Wiktoria K

Portugalia kojarzy mi się ze słońcem, szumem oceanu, pieknym widokiem na ocean z najbardziej wysuniętego punktu na zachód Europy Cabo da Roca. Portugalia kojarzy mi sie również ze słynnymi ciasteczkami pasteis de Belem, charakterystycznymi płytkami a także ze słynnym tramwajem 28 dzieki któremu można zobaczyć najpiękniejsze punkty w Lizbonie.

Iga
Gość
Iga

Portugalia to dla mnie niewielki kraj o wielkiej historii i potężnej energii. Gdy o Niej myślę, czuję zapach cynamonu znad pasteis de Belem jedzonych nad Tagiem. Wspominam też spacery nad Oceanem w Cascais lub zapatrzenie się w jego fale z punktu widokowego w Nazaré. Portugalia to również rytm Alfamy wibrującej dźwiękami fado. Płytę z dedykacją dla mnie z pięknego koncertu trzymam w domu niczym relikwie, a w jesienne ponure dni słucham jej, aby przypomnieć sobie przyjemnie duszne noce w Lizbonie. Portugalia to dla mnie również Fatima wybrzmiewająca każdego wieczoru modlitwami wypowiadanymi przez niestrudzonych pielgrzymów każdego dnia. Jest w tym niezaprzeczalne… Czytaj więcej »

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Portugalia byla jest i pozostanie dla mnie niezapomniana przygoda.
Zaczynajac od wartosciowych ludzi, oddanych swemu miejscu na ziemi, szczesliwych i dumnych ze swojej kultury i pochodzenia.
Nie zapominajac o przepieknej, robiacej ogromne wrazanie architekturze, probujacej przetrwac proby czasu, ukazujacej dawne dzieje i życie ludzi, ktorzy tak jak my teraz probujemy cos osiagnac, zbudowac i pozostawic w pamieci przyszlemu pokoleniu.
Konczac na cudzie natury, zjawiskowych plazach, klifach, jaskiniach. Romantycznych wschodach i zachodach slonca w towarzystwie ukochanej osoby. Slonce, piasek i ocean.
Tak wlasnie kojarzy mi sie Portugalia.❤️??

Martyna
Gość
Martyna

Kojarzy mi się z wilgocią w domach i deszczem padającym ukośnie z wiatrem.

Malgorzata
Gość

Portugalia to wolność, miłość i szczęśliwe chwile. Dostojna Lizbona, zachwycające Porto, niebiańskie Algavre, tęskne fado, zadumana Fatima i dziesiątki pięknych miast,miasteczek i wioseczek, w których trzeba się zagubić, zapomnieć i wtopić w ich klimat,chwilę. Zostać tam na zawsze.Pokochać miejsca i ludzi.

Barbara
Gość
Barbara

Jestem zaskoczona i jednocześnie szczęśliwa z powodu wyboru mojego posta. Ale muszę jeszcze dodać, że Portugalia ZAWSZE była w moim sercu. I nie umiem dokładnie tego sprecyzować, dlaczego? Myślę, że właśnie cechy Portugalczyków powodują, że nawet jeśli się nie zna ich kraju, można za nim zatęsknić. U mnie ta tęsknota trwała prawie 40 lat. Wreszcie marzenie się ziściło. Ale zaraz pojawił się niedosyt- ZA MAŁO! Mam zamiar znów pojechać- i liczę na spotkanie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Call Now Button