Top
  >  Inne   >  Z Peniche do Berlengas- pomysł na jednodniową wycieczkę

 

Jak wiadomo Peniche popularne jest głównie wśród surferów ze względu na wiele przepięknych plaż na których panują korzystne warunki do uprawiania surfingu. Ale nie można zapomnieć o jednym. O archipelagu Berlengas znajdujących się ok. 10 km od Peniche w głąb oceanu. Warto wybrać się na jednodniową wycieczkę w tamte rejony.

Berlengas

Na archipelag Berlengas można dostać się łodziami. W Internecie jak i na miejscu przy porcie w Peniche znaleźć można wiele firm oferującym rejsy na wyspę w okresie od maja do października. Należy zaznaczyć, że ceny mogą różnić się w zależności od miesiąca. Przykładowo w sierpniu zapłacimy za rejs w dwie strony ok. 25 euro za osobę.  Aby zapewnić sobie miejsce warto zarezerwować bilety chwilę wcześniej, dlatego że jednocześnie na wyspie może przebywać tylko 350 odwiedzających.

 

 

Wiele osób może zapytać dlaczego warto się tam wybrać? Po pierwsze jest do miejsce idealne na osób lubiących aktywnie spędzać czas, bowiem można urządzić sobie, krótki trekking. Na wyspie jest wyznaczonych kilka szlaków prowadzących do punktów widokowych czy  do fortu św. Jana Chrzciciela. Po drugie jest to idealne miejsce dla osób kochających przyrodę. Na terenie wyspy znajduję się rezerwat z wieloma gatunkami ptaków oraz bogatą roślinnością. Po trzecie jest to miejsce idealne do nurkowania czy snoorkelingu, bowiem woda jest tutaj krystalicznie czysta. Groty, przepiękne formacje skalne; jednym słowem raj dla początkujących jak i bardziej zawansowanych nurków.

 

 

Tekst i zdjęcia: Karolina Czerniak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button