Top
  >  Inne   >  Korkowa torebka – Stylowa pamiątka dzięki której ratujesz środowisko

Wyroby z korka cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale również w Polsce. Joanna Mosur z CorkVilage, polskiej firmy zajmującą się dostarczaniem wysokiej jakości galanterii odzieżowej wykonanej z korka opowiada dlaczego wyroby z korka przyciągają coraz większą uwagę.

10 powodów dlaczego warto zakupić korkowe torebki:

  1. Są w 100% biodegradowalne – ulegają naturalnemu rozpadowi i nie niszczą i nie zaśmiecają środowiska
  2. Są 100% recyklingowane – po ich zużyciu, materiał można ponownie użyć na produkcje wyrobów.
  3. Są 100% VEGE – na żadnym etapie ich produkcji nie oddziałujemy negatywnie na zwierzęta
  4. Są 100% ECO friendly – obróbka korka odbywa się z wykorzystaniem tradycyjnych metod, bez udziału szkodliwych chemikaliów, a barwniki i materiały wykończeniowe galanterii są pozyskiwane w etyczny, zgodny z ekologicznymi standardami sposób.
  5. W porównaniu ze skórą naturalną i syntetyczną, są one znacznie lżejsze, trwalsze i bardziej miękkie.
  6. Posiadają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.
  7. Są z kory drzewa, którego nie trzeba wycinać – w ten sposób chronimy zalesienie, które pozytywnie wpływa na życie i zdrowie ludzi, stanowi dom dla zwierząt oraz stanowi ekosystem dla wiele gatunków roślin.
  8. Wzrost zainteresowania na produkty korkowe, to przyczyna powstawania wielu plantacji drzew, które ograniczają efekt cieplarniany, ponieważ wiążą ogromne ilości dwutlenku węgla z atmosfery.
  9. Posiadają taką samą użyteczność i wytrzymałość jak produkty z prawdziwej skóry.
  10. Charakteryzują się wysoką estetyką i jakością wykonania.

Firma CorkVillage

Firma CorkVillage zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości galanterii odzieżowej, której produkcja nie niszczy, a znacząco wspiera piękno przyrody. Oferuje ona szeroką gamę torebek oraz innych wyrobów – wytrzymałych jak te z prawdziwej skóry, wykonanych jednak z kory drzew. Produkty są szyte i magazynowane w Polsce, lecz produkowane z materiału korkowego sprowadzanego z Portugalii. Korek to niewątpliwie jeden z najbardziej wegańskich i ekologicznych materiałów, o wysokich walorach estetycznych. Jednak decyzji o zakupie korkowej VEGE torebki czy ECO portfela często towarzyszy pewien sceptycyzm oraz obawy o trwałość produktu – czy słusznie?

Decyzja o zakupie galanterii wykonanej z korka to nie tylko zwyczajny wybór modowy, ale także wyraz troski o przyszłość planety i jej mieszkańców. Można być modnym a jednocześnie wrażliwym na los środowiska, w którym codziennie żyjemy.

Zostań ambasadorem CorkVillage

Ambasadorzy Cork Village to klienci, którzy wybierają nasze produkty, bo dostrzegają piękno natury, chcą przyczynić się do jego rozkwitu, oraz cieszą się każdą wolną chwilą spędzaną na jej łonie. Nie są obojętni na degradacje środowiska w którym żyją – nie godzą się na zanieczyszczenie wód i powietrza oraz zabijanie żyjących obok nich gatunków zwierząt i roślin, które wraz z nim tworzą spójny ekosystem. Dbając o potrzeby Ambasadorów Cork Village dostarczamy produkty w optymalnej cenie przy poszanowaniu standardów etycznego, zrównoważonego biznesu. Decyzja o zakupie naszych produktów nie tylko doskonale wpisuje się w trend klasyki połączonej z charakterem, ale jest to także wyraz wsparcia dla mody odpowiedzialnej i ekologicznej.

Dla czytelników bloga przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy, który daje -20% zniżki na WALENTYNKI! Napisz do nas na Instagramie @corkvillage https://www.instagram.com/corkvillage/ i w wiadomości prywatnej podaj kod ecowalentynki. Spiesz się – kod jest ważny tylko do 14 lutego!

 

Zdjęcia i tekst: Joanna Mosur

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button