Top
  >  Nasza Lizbona   >  Lizbona z dziećmi- co warto zobaczyć?

W Lizbonie dzieci się nie nudzą. Co zwiedzać z dziećmi, aby ich nie zanudzić? Jakie atrakcje zaciekawią dzieci w Lizbonie. Co może się spodobać małym pociechom w stolicy Portugalii. Zapraszam do naszego wpisu, w którym znajdziecie propozycje atrakcji, jakie warto zobaczyć z dziećmi.

10 atrakcji dla dzieci w Lizbonie i okolicach

1.Przejazd tramwajem 28 oraz windami w Lizbonie oraz tuk-tukiem. Tramwaj 28 jest jedną z głównych atrakcji w Lizbonie nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Zabytkowy wagonik żmudnie wspina się na lizbońskie wzgórza, aby po chwili przeciskać się przez zastawione samochodami ulice stolicy. Przez drewniane okienka obserwujemy jak blisko znajdują się fasady domów oraz jak przechodnie umykają na wąskie chodniki, aby zrobić miejsce legendarnemu tramwajowi. Windy, tramwaj 28 oraz tuk-tuk to nie lada gratka dla dzieci.

2. Oceanarium. Największego w Europie oceanarium nie trzeba przedstawiać. Znajdziemy w nimi wiele stworzeń morskich, pingwiny, foki oraz inne zwierzęta. Dzieci są zachwycone.

3. Teleférico- kolejka w dzielnicy Oriente. Przy okazji wizyty w oceanarium warto zabrać dzieci na kolejkę Teleférico. Widoki na most Vasco da Gama, rzekę Tag, oceanarium czy hotel Sana są wyjątkowe. W jednej kabinie zmieści się cała rodzina, jest to fajna zabawa.

4. Hulajnogi. Kiedy dzieci marudzą chodzeniem, aby je ożywić polecam zaproponować przejazd hulajnogą elektryczną pod opieką dorosłych. W całej Lizbonie znajduję się sporo ścieżek rowerowych, ja polecam tą w Belem, przy Wieży Betlejemskiej. W godzinach popołudniowych jest tam znacznie mniej osób, a widok umila przepiękny zachód słońca nad rzeką Tag.

5. Lody Amorino lub Santini. W Lizbonie można skosztować pyszne włoskie lody. W centrum miasta znajdziecie sieci Amorino lub Santini. Pychotka.

6. Statek do Cacilhas. Przepłynięcie statkiem z Lizbony na drugą stronę rzeki przy opowieściach o podwodnym świecie, delfinach i czasach odkryć geograficznych ucieszy nie jednego małego podróżnika.

7. Plaża… Z Lizbony na plaże jest rzut beretem. Ja mojego siostrzeńca zabierałam za każdym razem na inną. Każda była wyjątkowa i nie mógł się zdecydować, która najbardziej mu się podobała.

8. Hippotrip. Przejazd ,,pływającym autobusem” zadziwia dzieci i się im podoba. Amfibia wpływająca do rzeki oferuje również przejazd panoramiczny po Lizbonie.

9. Jardim da Estrela. Jeśli wśród waszych pociech znajdują się miłośnicy bogatej roślinności polecam spacer w parku Jardim da Estrela. Bambusy- krzyczy mój siostrzeniec! W parku Estrela możemy zobaczyć bogatą roślinność, drzewa smocze czy sporo kaktusów.

10. Cabo da Roca i certyfikat. Dla małego podróżnika certyfikat odwiedzenia najbardziej wysuniętego na zachód krańca Europy to nie nie tylko pamiątka, ale motywacja do poznawania świata i dalszych podróży. Sama podróż przez serpentyny i widok na ocean zachwyci najmłodszych.

Większość z powyższych propozycji zrealizowałam z moim 10-letnim siostrzeńcem Kamilem, któremu bardzo się tutaj spodobało. Mimo, iż Lizbona jest miastem położonym na wzgórzach i czasami dzieci narzekają na wspinanie się na górki, jest tutaj wiele atrakcji które się im spodobają.

 

Chcesz zwiedzić z nami Lizbonę? Zapraszam do kontaktu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button