Top
  >  ciekawostki   >  Madonna w Lizbonie i coraz więcej Amerykanów w Portugalii

Pod koniec 2018 Portugalia została uhonorowana aż 15 nagrodami World Travel Award, a kilka dni temu pojawiła się kolejna ciekawa wiadomość. Według witryny Kayak.com ponad 1,5 miliona osób poszukiwało Lizbonę jako cel wakacji.

Lizbona w TOP 10

Z tym imponującym wynikiem portugalska stolica uplasowała się na 6 miejscu najpopularniejszych destynacji wybieranach przez Amerykanów. Na stronie internetowej Kayak.com corocznie są publikowane dane dotyczące najczęściej poszukiwanych destynacji turystycznych. Portugalska stolica, znana jako miasto 7 wzgórz wyprzedziła między innnymi Paryż czy Rzym.

Według Any Mendes Godinho z Estado do Turismo Amerykanie są w czółowce turystów, którzy podczas podróży w Portugalii wydają najwięcej. Szacuje się, iż średnia kwota wydawana przez Amerykanów to około 500 euro/dzień. Dodatkowo, przewiduje się, że w tym roku jeszcze więcej mieszkańców USA odwiedzi Portugalię.

Królowa pop w Portugalii

Niektórzy twierdzą, że słynna amerykańska gwiazda również przyczyniła się do spopularyzowania Portugalii. Czy wiecie o kim mowa? O słynnej gwieździe popu, która jest obecna na scenie muzycznej od lat 80. Tak to Madonna, często nazywana królową Pop! Jakiś czas temu piosenkarka zachwyciła się Portugalią i zaczęła w niej często bywać. Początkowo mieszkała w lizbońskim hotelu Pestana Palace, jednak po czasie postanowiła wraz z rodziną zamieszkać we własnym domu. Wokalistka wybrała zabytkowy budynek Palácio Ramalhete pochodzący z XVII wieku położony na ulicy Janelas Verdes. Madonna na mediach społecznościowym zamieszczała różne zdjęcia z tego niedużego eurpejskiego kraju, dzięki czemu zaciekawiła swoich rodaków. Bywała też w barach tj. np. Tejo Bar w Lizbonie, z którego pochodzi powyższe zdjęcie. Być może podczas waszej wizyty w Lizbonie uda wam się spotkać amerykańską gwiazdę.

 

Tekst: Anna Wiśniewska

Zdjęcie źródło: Madonna instagram

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button