Top
  >  Nasza Lizbona   >  Pielgrzymka do Portugalii z przewodnikiem III

Tym razem przedstawiam wam relacje ze zwiedzania Portugalii i Hiszpanii z pielgrzymką.

Fatima

W programach pielgrzymkowych zwiedzamy zabytki, kościoły i klasztory. Każdego dnia grupa uczestniczy w mszy świętej. W Portugalii miejscem pielgrzymowania jest Fatima, w której w 1917 roku miały miejsca objawienia Matki Boskiej Fatimskiej. Według danych statystycznych w roku 2017, kiedy przypadała setna rocznica objawień fatimskich i Fatimę odwiedził papież Franciszek sanktuarium odwiedziła rekordowa liczba pielgrzymów. Szacuje się, że w tym roku do Fatimy przybyło około 9.4 milinów pielgrzymów.

Santiago de Compostela

Fatima bez wątpienia jest ważnym miejscem dla każdego pielgrzyma. Jednak oprócz Fatimy, warto udać się trochę bardziej na północ. Do miasta które, słynie z deszczowej pogody i groby pewnego świętego. Kierując się na północ przekraczamy granicę hiszpańsko-portugalską ciągle na północ i docieramy do Santiago de Compostela. Zwiedzamy miasto, odwiedzamy przepiękną katedrę, nawiedzamy grobowiec Świętego Jakuba Większego. Poznajemy historię miasta, katedry i hiszpańskiej Galicji.

Klasztory Cysterskie i Dominikańskie

Obowiązkowym punktem naszej pielgrzymki jest również w Batalha i Alcobaca. Dwa miasta portugalskie, w których znajdują się przepiękne klasztory. Pierwszy dawniej należący do Dominikanów i trochę starszy pocysterski. Obydwa zachwycają. A po zwiedzaniu czas na wypoczynek w nadmorskich Nazare, które słynie z największych fal na świecie.

Święty Antoni z Lizbony

Zwiedzamy Lizbonę. Jej część związaną z odkryciami geograficznymi, czyli dzielnice Belem. Centrum z kościołem świętego Dominika. Alfamę, która przetrwała lizbońskie trzęsienie ziemi. A obowiązkiem jest msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego. W Polsce powiemy Antoniego Padewskiego, tutaj ten sam święty nazwany jest Lizbońskim. Wiecie dlaczego?

I wiele wiele innych miejsc w Portugalii

Czasem odwiedzamy Coimbre, a czasem zatrzymujemy się na dłużej w Porto. Degustacja wina Porto w winnicy i rejs statkiem po rzece Douro? To również znajdziecie w naszej ofercie.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Portugalii.

Tekst: Anna Wiśniewska

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button