Top
  >  Inne   >  Portugalski karnawał w Torres Vedras

Dzisiaj mamy dla was kilka informacji o rzadziej odwiedzanych miasteczkach w Portugalii… Poza jednym, imprezowym wyjątkiem, czyli karnawałem który zbliża się dużymi krokami. A może by go spędzić w słonecznej Portugalii? Jeśli nie macie planów, warto kupić bilet i przyjechać do kraju skąpanego słońcem.

Torres Vedras, czyli stolica portugalskiego karnawału

Torres Vedras to nieduża miejscowość, która znana jest z najsłynniejszego karnawału w Portugalii. Każdego roku, tuż przed wielkim postem miasteczko zmienia się w centrum rozrywkowe niczym małe Rio de Janeiro. Docierają tutaj wówczas tłumy zwolenników dobrej zabawy zarówno ze stolicy jak, i z całego kraju. Same miasteczko położone jest około 50 km na północ od Lizbony. W tym roku obchody karnawału będą trwać od 1 do 6 marca. W tym wesołym okresie poza taneczną zabawą, zobaczycie zabawnie przebranych Portugalczyków, którzy biorą udział w paradzie. Wszystko odbywa się na ulicach Torres Vedras, gdzie na kolorowych platformach wielu przebierańców i tancerzy corocznie wspólnie się bawi.

Oficjalny program znajdziecie tutaj: https://www.carnavaldetorres.com/.

Warto też przybyć tutaj jesienią

Poza karnawałem w Torres Vedras dużo się nie dzieje. Jest to miasteczko spokojne, niezbyt popularne wśród turystów, w którym nie znajdziemy zbyt wielu zabytków. Czy wiecie, że podczas inwazji napoleońskich w okolicach Torres Vedras został wybudowany system obronny na składający się z 152 fortec na odcinku 88 km? Zwiedzanie Linhas de Torres Vedras to ciekawa opcja nie tylko dla zwolenników turystki militarnej, ale i amatorów ładnych widoków. Warto odwiedzić malownicze okolice, gdzie znajdziemy sporo terenów uprawnych. W okolicach Torres Vedras dominuje uprawa winogron, a jesienią widoki są cudowne. Szczególnie kiedy winorośl mieni się bogatą barwą kolorów, a słońce rzuca swoje ostatnie promienie. Chociaż miasteczko jest niewielkie, a głównym zabytkiem są ruiny zamku położonego na wzgórzu, możemy rozpieszczać nasze oczy wspaniałym widokiem na kolorowe, skąpane jesiennym słońcem uprawy.

Poza tym warto zajrzeć do kościoła Santa Maria do Castelo. Miasteczko, może nas zaskoczyć czerwonymi dywanami rozłożonymi w centrum miasta… Cały rok, nie tylko podczas karnawału.

A gdzie szukać polskich produktów?

Kościół Santa Maria do Castelo, obecnie używany jest przez mniejszość prawosławną. Przybyszy z Ukrainy trochę tutaj mieszka, a co ważne dla Polaków w Portugalii, w ukraińskim sklepie znajdziemy produkty z naszej ojczyzny :).

Dla zainteresowanych podaje adres: Loja Smak Av. Ten. Valadim 6A, 2560-276 Torres Vedras.

Tekst: Anna Wiśniewska

Zdjęcie: https://www.carnavaldetorres.com/destaques/210

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button