Top
  >  ciekawostki   >  Przejazd tramwajem 28 w Lizbonie

Podczas zwiedzania Lizbony często słyszymy pytanie: czy warto się przejechać tramwajem 28. Co w nim takiego wyjątkowego oraz czy warto czekać w kolejce, aby się do niego dostać. Przedstawiamy naszą relację z przejazdu tramwajem oraz porady jak uniknąć kolejek.

Porady o tramwaju 28 w Lizbonie

1.Początek trasy tramwaju 28 przystanek: PRAZERES.

W wielu przewodnikach znajdziecie informacje, że trasa przejazdu tramwaju 28 zaczyna się na Placu Martim Moniz. Rzeczywiście zaczyna się… ale i też kończy, dlatego aby uniknąć kolejek i zająć wygodne miejsce siedzące warto udać się na przystanek Prazeres.  Przystanek ten znajduję się w dzielnicy Campo de Ourique, przy pięknym XIX wiecznym cmentarzu, który przy okazji warto odwiedzić.

2.  Poza sezonem turystycznym w Lizbonie jest mniej turystów.

W miesiącach jesiennych i zimowych przejazd tramwajem to jeszcze większa przyjemność, gdyż turystów jest znacznie mniej. Wtedy są dni, że rzeczywiście można wysiadać z tramwaju, zwiedzać i wsiadać. Polecamy 🙂

3. Nie śpimy-zwiedzamy.

Jeśli są duże kolejki to tramwaju 28 to warto spróbować wcześnie rano lub późnym wieczorem.

4. Ulubione miejsce kieszonkowców.

W tramwaju 28 koniecznie uważajmy na kieszonkowców, jest to jedno z ich ulubionych miejsc. Lokalni profesjonaliści czyhają na turystów, którzy zaabsorbowani robieniem zdjęć nie skupiają się na pilnowaniu swoich portfeli czy komórek.

5. Bilet

Nie polecam kupować biletu u kierowcy, gdyż jest znacznie droższy, kosztuje on około 3 euro. Warto zaopatrzyć się w dzienną kartę miejską, lub naładować kartę wybierając opcję zapping. Wówczas za bilet zapłacimy dużo mniej.

Trasa przejazdu tramwajem 28

1.Polecamy zacząć trasę przejazdu przy cmentarzu Prazeres.

2. Warto zwiedzić Jardim da Estrela oraz Bazylikę.

3. Tramwaj przejeżdża obok słynnej kawiarni Café Brasileria. Mimo, iż nie należy ona do najtańszych zachwyca przepięknym wnętrzem, historią i niezmiernie dobrą, mocną kawą nazywaną w Lizbonie Bica.

4. Eléctrico 28 mija również przez dzielnice Baixa. Do głównych placów Rossio i Terreiro do Paço  od przystanku jest rzut beretem.

5. W dzielnicy Alfama można odwiedzić: Kosciół Świętego Antoniego, katedrę oraz punkty widokowe.

6. Przejeżdżamy obok słynnego kościoła Świętego Wincentego. Przy dzielnicy Graça, warto zatrzymać się na punkcie widokowym.

7. Przejazd przez Intendente do przystanku na placu Martim Moniz.

Podsumowują naszym zdaniem będąc w Lizbonie warto przejechać się tramwajem 28. Nie tylko przejeżdża on obok ważnych i ciekawych lizbońskich zabytków, ale również frajdą jest sam przejazd starym, zabytkowym tramwajem. Wydaje się, że z trudem pokonuje on lizbońskie wzgórza, a kierowca siłuje się kierownicą. Tramwaj przeciska się przez wąskie ulice i nie raz zatrzymuje czekając, na kierowcę auta, który niefortunnie je zaparkował uniemożliwiając przejazd. Electrio 28  to nie lada gradka i ważny symbol Lizbony.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
3 lat temu

Więc niedługo jedziemy:-)

Aneta
Aneta
2 lat temu

Wybieram się do Portugalii pod koniec czerwca. Jestem bardzo ciekawa tej wyprawy. 😊

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button