Top
  >  Nasza Lizbona   >  Spacery z przewodnikiem po Lizbonie Część 2

Witajcie,

Zapraszamy do lektury naszej kolejnej relacji wycieczek z polskim przewodnikiem. Niestety, w tym tygodniu pogoda nie dopisuje, ale nasza poprzednia grupa z Częstochowy miała więcej szczęścia i słońca. Załapała się na Lizbońskie promienie wiosennego słońca.

Co z tą pogodą w Portugalii?

Chodź sezon turystyczny rozpoczyna się teoretycznie w kwietniu, nie gwarantujemy dobrej pogody. Dwa tygodnie temu termometry pokazywały około 25 stopni, a w poprzednim 10 mniej. Załamanie pogody i spore opady deszczu :(. Wiosna taka tutaj bywa, jesień też….

Zwiedzanie Lizbony

Z grupą z Częstochowy zwiedzaliśmy dwa dni Lizbonę. Zobaczyliśmy centrum, Belem, zabytki, kościoły, monumenty… Miejsca turystyczne i bardziej lokalne. Poznaliśmy zakamarki Alfamy, pogubiliśmy się w jej krętych uliczkach. Spróbowaliśmy lokalne przysmaki w typowej portugalskiej tasce. Następnego dnia udaliśmy się do Belem. Tutaj trochę nas przewiało, ale za to się udało mi się przekazać grupie historie odkryć geograficznych. Prawie jak żeglarze na wietrznym statku. Nasze zwiedzanie zakończyło się w Jardim da Estrela, gdzie wśród egzotycznych roślin i w towarzystwie mniej egzotycznych kur i kaczek wypiliśmy mocną portugalską kawę.  Tutaj spędziliśmy miły czas, już bez wiatru we włosach. Na koniec przejazd tramwajem i pożegnanie.

Tak prawie…

Nasza grupa bardzo chciała wybrać się do Fatimy, więc zorganizowaliśmy transport i przy okazji podaliśmy plan dokąd warto się wybrać w okolicy.

A wy wybieracie się do Portugalii?

Poszukujecie przewodnika i pomocy w organizacji pobytu? Chcecie poznać Lizbonę? W krótkim czasie dowiedzieć się wielu cennych lokalnych informacji?

Zapraszamy do kontaktu

P.S. Miód na serce kiedy po długim dniu w pracy, odbieram telefon z podziękowaniami. To ja dziękuje mojej Częstochowskiej grupie za spędzony czas, uśmiech na twarzy i za wybranie Portugalii.

Obrigada!

Tekst: Anna Wiśniewska

Współpraca:  MBCHome

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button